Panel Hack Olayları ve Korunma Yolları Uyeols10
Bu Foruma yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmalısınız.
Üye olmayanlar Forumumuzdan hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz, Mesaj yazamaz, Konu açamaz, Eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamıylakullanmak için Üye olabilirsiniz..

Join the forum, it's quick and easy

Panel Hack Olayları ve Korunma Yolları Uyeols10
Bu Foruma yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmalısınız.
Üye olmayanlar Forumumuzdan hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz, Mesaj yazamaz, Konu açamaz, Eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamıylakullanmak için Üye olabilirsiniz..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Panel Hack Olayları ve Korunma Yolları

2 posters

Panel Hack Olayları ve Korunma Yolları Empty Panel Hack Olayları ve Korunma Yolları

Mesaj tarafından ReD Çarş. Ocak 27, 2010 4:18 am

Siteyi birebir çeken programlarlar var şahsen kendim test ettim wipkopanel 1.5 no admini kullanan bir server panelini cektim ve ayarphp elimle koymuş gibi pcmde açtım ve içinden db ismi kullanıcı ve şifre isimleri elimle koymuş gibi buldum...! Bunu en basit yoldan flasgetlede oluyor bu işlem neyse ben ayrı yol izledim başka programla yaptım programlarda var elımde basitinden örnek verirsek flasgetlede oluyor. Artı uzak SQL editörlerle server bu şekılde saldırıyorlar SQL portunun acık veya kapalı olması nafile editörler ip ve sonuna bırakılan portla görevini eksiksiz yapıyor. Buda ayrı bir saldırı yöntemi bunada yorumlarını bırakırsın okurum ben ben saldırma mayetli değil saldıranın nasıl ve ne şekıl saldırdığını çözme amaçlı yaptım.. Test neticesi bu doğrultu cıktı ortaya cunku kendi serverıma o kadar cok saldırdılarkı çözüm üretmeye başladım senin paneli kullandım tüm panellerde açık var seninde izlediğin çözdüğün ayrı bir yol sana ve panellerine iftirada bulunanların ben ebesini...! neyse anlayan anladı En basitinden turkeykoya bakın onlar da artık saldırılardan o kadar cok mideleri bulanmış ki paneldeki clan sıralamaları var ama tıklandığında clanda kaç user var bılgısı boş sayfa Mustafa yorum sende senin paneli almıştım Hatta destek hattından konuşmuştuk hatırlarsan panellerınde kusur ve acık arama adamlar işi buyutmuşler uzakmasaustunu kıran porgram var adam 1 dk programla uzakmasaustunu kırıyor ve programın bır özelliğide pcye şifrede koysan program admin ve şifresinide oto veriyor...! Neyse yorum sende. Bu bahsettiğim program elimde var vidouku anlatım paylaşmadım cunku aynısı uygularlar bazı merak yanlıları hackker olma merakı sarmasın diye...!
ReD
ReD
Forum Kurucusu
Forum Kurucusu

Leader Poınt : 11635

https://pvpserver.1talk.net

Panel Hack Olayları ve Korunma Yolları Empty Geri: Panel Hack Olayları ve Korunma Yolları

Mesaj tarafından tecnost3248 Salı Haz. 01, 2010 8:11 am

ty
tecnost3248
tecnost3248
Forum Moderatör
Forum Moderatör

Leader Poınt : 535